Logoblogzone

Wszystko o sportach motorowych

"Czyli co na torach (i nie tylko) piszczy..."

Spore problemy Caterhama

2014-06-13 18:47:13
Nie wiadomo czy zespół wystartuje w GP Austrii
Już od kilku tygodni w padocku Formuły 1 krążą informacje o planach sprzedaży Caterhama. Zespół startujący w F1 od 2010 roku nie zdołał zdobyć ani jednego punktu, a w ostatnim czasie wyraźnie odstaje od głównego rywala - Marussi.

Tony Fernandes, właściciel zespołu przed sezonem zapowiedział, że rok 2014 będzie kluczowym dla zespołu, a celem jest walka o punkty. Niestety, po 7 z 19 rund na koncie malezyjskiego zespołu nie pojawiło się ani jedno oczko. Co gorsza, ich dotychczasowy rywal, Marussia jeżdżąca na podobnym poziomie zdołała sięgnąć po pierwsze punktowane miejsce podczas tegorocznego Grand Prix Monaco.
Co prawda Jules Bianchi miał sporo szczęścia podczas ulicznego wyścigu, nie zmienia to jednak faktu, że ekipa ta ciągle się rozwija.

Tymczasem Caterham podczas wspomnianego GP Monaco ze słabą frekwencją na mecie Kobayashi zdołał uplasować się (dopiero!!!) na 13 pozycji.

W ostatnim tygodniu współpracę z malezyjskim zespołem zakończyli dwaj znaczący sponsorzy - Alpine oraz Renault, co może być gwoździem do trumny dla tego zespołu.

Część kibiców zapewne pamięta jaki los spotkał team Super Aguri w 2007 roku, kiedy sytuacja finansowa zmusiła ich do wycofania się z F1 w trakcie trwania sezonu (nie przystąpili do GP Hiszpanii). Czy tak samo będzie w przypadku Caterhama? Sytuacja jest bardzo nieciekawa, choć właściciel zespołu zapewnia że oba samochody pojawią się na gridzie w Austrii

odwiedzin: 1673

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

O mnie

Sportami motorowymi interesuje się od 11 roku życia - wtedy właśnie poznałem Formułę 1 i tak się to zaczęło. Z zainteresowaniem śledzę od tej pory wyścigi, kilka lat później zainteresowałem się rajdami. Od 6 lat jestem tzw simracerem. Poza sportami motorowymi pasjonuje się komputerami w szczególności tworzeniem stron WWW oraz programowaniem

odwiedzin: 7615

kanał rss: http://motorsport.f1zone.pl/rss
© 2011 F1zone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone, serwis Blog-zone należy do F1zone.pl